Van 5 juli tot en met 13 september 2025 opent de charmante Theatertsjerke van Wier iedere zaterdag haar deuren voor het Tsjerkepaad. Tussen 13.30 en 17.00 uur kunt u hier genieten van een bijzondere tentoonstelling met schilderijen, sieraden en kunstobjecten van Siety Giesing, Elina van Mérode en Daniëlle Looije – drie eigenzinnige makers met een passie voor creativiteit, elk met een uniek verhaal.
Kunst uit het hart – en uit het noorden
Wat deze expositie zo bijzonder maakt, is de persoonlijke insteek van de deelnemende kunstenaars.
- Siety Giesing uit Tzummarum werkte jarenlang als IC-verpleegkundige. Na haar prepensioen vond ze eindelijk de ruimte om haar lang gekoesterde wens – schilderen – tot leven te brengen.
- Elina van Mérode, woonachtig in Sint Jacobiparochie, is sopraan bij het gospelkoor in Berltsum. Haar schilderijen zijn net zo levendig als haar muzikale passie.
- Daniëlle Looije, sieradenontwerper uit Minnertsga, maakt expressieve objecten vol kleur en karakter. Haar werk staat bekend om het verrassende gebruik van vorm en verf – met oog voor detail en een grote dosis verbeeldingskracht. Daniëlle is autodidact en laat zich leiden door intuïtie en experiment – haar werk verrast keer op keer.
Siety en Elina volgden lessen bij kunstenaar Jaap van Dijk in Sint Annaparochie, wat hun band met het Friese landschap en met elkaar alleen maar versterkt heeft. Daniëlle bewandelt haar eigen pad als maker – en juist die diversiteit maakt de tentoonstelling zo rijk.
Monumentale kunst op een historische locatie
De Ioannis Theatertsjerke in Wier vormt een perfect decor voor deze zomertentoonstelling. Het kerkje ademt geschiedenis en stilte – en is tegelijkertijd een bruisende plek voor cultuur en ontmoeting.
Op zaterdag 13 september sluit Tsjerkepaad feestelijk af met een extra bijzondere middag:
Tijdens het Uitfestival / Cultuurroute Waadhoeke en Open Monumentendag is er niet alleen kunst, maar ook muziek. Het duo Aangespoeld Volk – bestaande uit Jean Paul de Boer en Tony Tingen – verzorgt een sfeervol optreden met liedjes uit de jaren ’60, ’70 en ’80 in het Nederlands, Engels en Fries.
Een unieke combinatie van beeldende kunst, muziek en monumentale sfeer – een aanrader voor kunstliefhebbers, cultuurzoekers en dagjesmensen in Friesland.
Praktische informatie
📍 Locatie: Ioannis Theatertsjerke, Lautawei 3A, Wier
🗓 Data: Elke zaterdag van 5 juli t/m 13 september 2025
🕜 Tijd: Van 13.30 tot 17.00 uur
🎨 Exposanten: Siety Giesing – Elina van Mérode – Daniëlle Looije
🎶 13 september: Live muziek door Aangespoeld Volk tijdens Cultuurroute Waadhoeke


