Oude hanger met diamant omgesmolten tot ring

Soms heb je een sieraad van een ouder uit een erfenis, die je eigenlijk nooit draagt omdat het niet jouw stijl en/of smaak is. Toch zou je het wel graag willen dragen in een andere vorm. Denk er dan eens aan om je sieraad om te laten smelten. Hieronder zie je een foto van een gouden hanger met roosgeslepen diamant. De diamant heb ik uitgezaagd en het goud heb ik omgesmolten tot een nieuwe gehamerde ring met diamant in de stijl van de klant.

Oude hanger omgesmolten tot ring
Oude hanger omgesmolten tot ring

Hoe ging ik te werk? 

Allereerst is het belangrijk om te bepalen of het écht goud is en hoeveel karaat goud we dan mee gaan werken. Hiervoor heb ik een toetsblokje, daarop kun je met het goud krassen en met een bepaald zuur kun je dan bepalen hoeveel karaat is het. Dit goud kwam uit op 14krt. Daarna ben ik als eerste aan de slag gegaan om de diamant veilig te stellen, deze heb ik rondom uitgezaagd en daarna veilig opgeborgen, want zo’n klein onderdeeltje ben je natuurlijk zo kwijt. 

Daarna kon al het goud bij elkaar om het te smelten. Ik heb voor elke karaat goud een speciaal smeltbakje die ik daarvoor gebruik zodat metalen niet met elkaar kunnen mengen en daarna heb ik er een staafje van gemaakt. Normaal kun je daarna walsen en gloeien om het in je eigen vorm te smeden, maar in dit geval bleek het goud verontreinigt te zijn. Tijdens het walsen scheurde het materiaal elke keer, dus in eerste instantie heb ik geprobeerd het volledig uit te walsen en alle oxides eruit te branden en koken om het daarna weer opnieuw te smelten. Dat had resultaat maar het goud bleef scheuren tijdens het verwerken. Balen!

Kun je het goud dan helemaal niet gebruiken? Natuurlijk wel, want je kunt het ook gieten. Ik heb daarom een zilveren ring gemaakt, hiervan een vorm gemaakt en daarna het goud in deze vorm gegoten. Daarna heb ik de ring met een speciale hamer gehamerd om het effect te krijgen. 

Het kastje van de diamant kon ik helaas niet maken, omdat deze niet te gieten is. Dus die heb ik besteld en tussen de ring gesoldeerd zodat de onderkant van het kastje nog open is en het licht op de diamant kan schijnen waardoor de diamant er mooier uitziet. De diamant heb ik erin gezet en het ‘randje’ van de kast heb ik over de diamant gevouwen zodat de diamant stevig vast zit. De klant gaf aan dat ze al regelmatig een diamant verloren was, vandaar dat we voor een stevige kast hebben gekozen.

Tussendoor heb ik de ring elke keer gepolijst en afgewerkt en als laatste stap heb ik de ring in de polijst trommel gedaan voor de finishing touch. Dat kan trouwens makkelijk want een diamant is erg hard en beschadigd daardoor niet in de polijsttrommel.

Diamant roos geslepen
Gouden staafje
Gouden ring in vorm gegoten

Vond je dit interessant? Help mij door dit te delen via sociale media

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Danielle Looije

Ik ben een sieradenontwerper gespecialiseerd in kleurrijke en unieke sieraden. Ik werk uitsluitend met hoogwaardige materialen. Mijn missie is om vrouwen te laten stralen met de kleuren die bij ze passen. Bekijk mijn kleurrijke sieraden.

Ontvang de beste blogs in jouw inbox!

Ben je benieuwd naar de geheimen achter de meest trendy sieraden en wil je nieuwe en inspirerende manieren ontdekken om ze te dragen? Meld je aan voor mijn nieuwsbrief en blijf altijd op de hoogte van de laatste tips en tricks voor het dragen van sieraden. Mijn nieuwsbrief biedt alles wat je nodig hebt om je look naar het volgende niveau te tillen. Meld je vandaag nog aan en mis niets.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meer lezen?

Unieke bijzettafel voor Car Penter
Als kunstenaar krijg ik soms bijzondere opdrachten. Zo ook deze keer, toen ik gevraagd werd om een tafelblad te maken met daarin een kunstwerk voor Car Penter, een bedrijf dat maatwerk luxe interieurs voor campers maakt. Ik vond het een hele eer dat ze mij uitgekozen hadden om iets speciaals te maken voor hun klanten.
Handgemaakte sieraden Westland
In deze aflevering gaat Frénk het gesprek aan met de in Naaldwijk geboren Daniëlle Looije. Ze verkoopt haar eigen gemaakte sieraden en kunst.
Danielle Looije

Ik ben een sieradenontwerper gespecialiseerd in kleurrijke en unieke sieraden. Ik werk uitsluitend met hoogwaardige materialen. Mijn missie is om vrouwen te laten stralen met de kleuren die bij ze passen. Bekijk mijn kleurrijke sieraden.